Viies päev

Viies päev

MARLEN HELDEMEEL x EARLY BIRD

Väljakutse raames on meie suurimaks motivatsiooniks aidata teil lisaks unekvaliteedi parendamisele, ka tegelikult kogu teie elukvaliteedi muutmine! Seetõttu oleme tänase blogipostituse raames külaliskirjutajana kampa võtnud meie super ägeda Marlen Heldemeelega. Marlen kirjutas teile põneva ülevaate hommikuse söögirutiini soovitustest.

------------------------------------

ÜKS ILUS HOMMIK

Väldi ärkamist kiirustades ehk planeeri juba õhtul enne oma järgmist hommikut/päeva mis kell see võiks alata ja mis tegevustega. Võta endale kasvõi 30 minutit, et päriselt unesageduselt end ümber lülitada tegusaks või vähem tegusaks päevaks aga igaljuhul HEAKS päevaks.

Mis puudutab varahommikuid ja söömisi, siis see on kindlasti asi mis on individuaalne. Mina räägin isiklikust vaatenurgast ja mida olen teiste kogemustest lugenud, kuulnud ning õppinud. Sest miski pole truum ja õigem, kui päris kogemused päris inimestelt. Ehk siis mis ma tahan öelda on see, et iga artikkel kuidas toituma peab hommikul, ei ole “amen kirikus”.

Keskendu enda vajadustele!

Ärgates oleks mõnus keha äratada näiteks veega - lisa sinna mõne soola segu või tee hoopis maitse vesi (kurk, sidrun, apelsin, marjad). Ja kui kumbki ei kõneta siis lihtsalt klaas vett. 

Kui sul on mure seedimisega siis võid eelnev õhtu endale valmistada köömne vee või hommikul sooja köömne tee. On tõestatud faktid, et köömnetee aitab parandada ja ergutada seedimist, vähendab kõhupuhitust ja –kinnisust. Samuti soodustab sapi- ja uriinieritust ning imetavatel emadel piimaeritumist.

  • Valmistamiseks: võta 1 spl terveid seemneid klaasi keeva vee kohta, lase sõela sees tõmmata 5-10 min.

Kui sind ootab ees treening hommikul siis tunneta kas oled pigem energiline minnes ja tehes trenni tühja kõhu pealt või kui juba midagi on söödud. Kerge energiaallikas enne hommikust treeningut võiks olla peotäis pähkleid, banaan, võileib maisigaletil.

Kui tunned, et pigem meeldib sulle trenni teha tühja kõhu pealt (minule isiklikult meeldib nii rohkem, kuna tunnen, et on energiat rohkem), siis söö alles peale treeningut. Kui aga hommikul vara ärkamine ei tähenda sinu jaoks trenni siis mina soovitaksin süüa alles siis kui tunned selleks vajadust. Teadlikult valitud toit on oluline - mis kell sa seda teed, ei ole oluline. 

Söö ja ajasta intuitiivselt. Oma kehamasinat kuulates jõuad alati parima enesetundeni!

------------------------------------

Instagram takeoveri on tänaseks enda peale võtnud suuuuper motiveeriv Kerttu Kajalainen, kelle storysi vaadates tekib alati küsimus "kuidas ta jõuab?". Ehk saame sellele küsimusele täna vastuse :)
Previous post Next post

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published